Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2)

>>> Kliknij aby zobaczyć aktualny raport <<<


Aktualności

2021-02-25 13:23

Ogłoszenie

Więcej...

2021-02-25 09:53

Pomaluj mój świat na zielono!

Świat zmaga się z problemami związanymi z jakością powietrza. W Polsce temat ten jest od kilku lat jedną z najważniejszych kwestii poruszanych przez ekologów, ale także lekarzy. Naukowcy nie mają wątpliwości. Choroby układu krążenia, takie jak wylew, niewydolność serca czy zmiany miażdżycowe, są często skutkiem zanieczyszczonego powietrza.

Więcej...

2021-02-25 09:23

Przedłużone zasady bezpieczeństwa do 14 marca

Zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 14 marca.

Więcej...

2021-02-24 09:05

„Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” – weź udział w konkursie IPN

Jeszcze do 12 marca można przesyłać prace na konkurs „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Przedsięwzięcie organizuje Instytut Pamięci Narodowej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu komiksu przedstawiającego epizod z historii Polski z lat 1917-1990 z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

 

Więcej...

2021-02-24 08:26

Zaszczep pupila, to tylko chwila

Przypominamy, że szczepienie psów przeciwko wściekliźnie jest obowiązkowe! Wścieklizna jest  jedną z najdłużej znanych i najgroźniejszych chorób odzwierzęcych.  Wirus wścieklizny przenosi się głównie poprzez kontakt śliny zakażonego zwierzęcia z uszkodzoną skórą lub błoną śluzową (pogryzienie). Wścieklizna jest chorobą śmiertelną, która według danych WHO rokrocznie powoduje zgon około 60 tysięcy osób, głównie w Azji i Afryce.

Więcej...

2021-02-23 12:30

Jeszcze przez miesiąc możesz złożyć wniosek i otrzymać nawet 100 tys. zł na ochronę wód przed azotanami

Do 26 marca, czyli o miesiąc dłużej, niż zakładano pierwotnie, rolnicy, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dotację na ten cel.

Więcej...

2021-02-23 08:38

Konkurs „Zero food waste – nie marnuję żywności”

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy konkurs pn. „Zero food waste– nie marnuję żywności”, którego celem jest zachęcenie do wdrożenia idei niemarnowania żywności oraz kreatywnego podejścia do sztuki kulinarnej z wykorzystaniem produktów, które pozostały z poprzednich posiłków czy zakupów. Stwórzcie wyjątkowe danie z resztek, a przepis wraz ze zdjęciami lub filmami przyślijcie do nas. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej...