XVIII Festyn Nadbużański

2017-07-19 10:32

16 lipca odbył się XVIII Festyn Nadbużański, który rozpoczęła Bożena Niedzielak – Wicestarosta Powiatu Łosickiego. Następnie rozpoczął się V Przegląd Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu, w którym udział wzięło 15 zespołów. Jury w składzie: Teresa Olszewska- Przewodnicząca jury, Wiceprezes LGD, Anna Biarda – instruktor ds. wokalnych w Łosickim Domu Kultury, Anna Klimaszewska – instruktor w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sarnakach, Karol Juszyński – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Platerowie i Łukasz Wawryniuk - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach oraz Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Mordach. Jury po prezentacji wszystkich zespołów wybrało laureatów którzy otrzymali nagrody pieniężne.

I miejsce Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej - nagroda w wysokości 2000 zł.

II miejsce Zespół Pieśni i Tańca „Pasieka” - nagroda w wysokości 1500 zł.

III miejsce Zespół „Polne Maki” z Dołubowa - nagroda w wysokości 1000 zł.

Dwa wyróżnienia bony towarowe o wartości 350 zł otrzymał Zespół Ludowy „Przesmyczanki” oraz Zespół „Wrzosy” z Wilanowa.

Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez organizatora: Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania- Tygiel Doliny Bugu".

Na skarpie na najmłodszych czekały animacje: malowanie buziek, balonowe kreacje, zabawy z chustą animacyjną, konkursy sportowe, tory przeszkód, gry zespołowe oraz warsztaty plastyczne. Po za sceną uczestnicy festynu mogli również zwiedzać stoiska z rękodziełem. Podczas XVIII Festynu Nadbużańskiego wręczono nagrody laureatom konkursu na Torbę nadbużańską.

Po zakończonym Przeglądzie i występie nagrodzonych zespołów na scenie wystąpiły Zespół Zakrze śpiewa oraz Anna Biarda, która zaśpiewała znane przeboje. Wieczorem publiczność festynu został oczarowana przez Janusza Laskowskiego, który wykonał znane przeboje. Imprezę zakończyła zabawa z DJ Pyzdrą.

Składamy serdeczne podziękowanie hojnym darczyńcom, dzięki którym XVIII Festyn Nadbużański mógł się odbyć. Są nimi:

SUPER MARKET, Market  „ANNA” - ANNA I JANUSZ STEFANIUK

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RAD-MED” Przychodnia Lekarzy Rodzinnych – Radosław Stefaniuk www.przychodnia-losice.pl

Przedsiębiorstwo Transportwo-Handlowe Import Eksport Przemysław Stefaniuk www.pthstefaniuk.pl

GŁUCHOWSKI GROUP Sp. z o. o.

Zakład Usług Remontowo Budowlanych - Jerzy Wawryniuk

Zakłady Mleczarskie „LAKTOPOL- A” w Łosicach www.losickie.pl

Koszelowskie Zakłady Kredowe Eugeniusz Kałabun i Janusz Chajęcki SP.J. www.kzkpolska.com

Przedsiębiorstwo Handlowe Rolpol Jerzy Tarasiuk www.rolpollosice.pl

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe BOFERM - Marcin Bojdo www.boferm.pl

F.H.U.P. KŁOS Władysław Popławski

Przychodnia Lekarzy Rodzinnych „ESKULAP” www.eskulap-losice.pl

ARPOL Przedsiębiorstwo Nasienno Ogrodnicze - Andrzej Wierczuk

Firma Janko Jan Kobyliński

Zakład Obsługi Rolnictwa „ROLNAFT”  Sp. J.

Spółdzielnia „Grzybek Łosicki” – Producent i Eksporter Grzybów

KRYNICA VITAMIN