XVI Festyn Nadbużański

2015-07-14 15:30

11 lipca podczas pierwszego dnia festynu odbył się NOC DJ podczas, której wystąpił DJ Hazel, DJ Guma, Dj Goodie i Dj Żurek. Drugi dzień festynu rozpoczął się koncertem "Wakacyjne rytmy" w wykonaniu uczestników Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych "Czas na Muzykę" organizowanych przez Fundację "Teraz Muzyka", następnie rozpoczął się III Przegląd Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu, który rozpoczął Czesław Giziński – starosta łosicki i Agnieszka Wojtkowska Prezes Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu". W przeglądzie wystartowało 11 zespołów. Rozstrzygnięcia dokonało jury w składzie: Teresa Olszewska – przewodnicząca oraz członkowie: Anna Biarda, Kamil Sakowski, Stefan Szańkowski, Karol Brzóska. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Zespół ludowy „Jabłoniacy”
II miejsce – Zespół Jesień
III miejsce – Zespół ludowy „Przesmyczanki”
Wyróżnienia:
- Zespół Niezabudki
- Zespół młodzieżowy „By the way”

Na skarpie na najmłodszych czekały animacje: „Bawialnia” klocków piankowych i kącik plastyczny, malowanie buziek, balonowe kreacje, zabawy z chustą animacyjną, konkursy sportowe, tory przeszkód, gry zespołowe oraz warsztaty plastyczne. Po za sceną uczestnicy festynu mogli również zwiedzać stoiska z rękodziełem.

Po zakończonym przeglądzie i występie nagrodzonych zespołów na scenie Anna Biarda i Wioletta Latus zaśpiewały znane przeboje. Wieczorem publiczność festynu porwał do zabawy zespół Prymaki, serwującł publiczności pozytywną dawkę Wschodniej muzyki. Imprezę zakończył występ Rajmunda, który porwał do tańca w rytmach disco polo dance

Poza sceną Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic, Ośrodki Wypoczynkowe „AS”, „OSTOJA” i „RELAX” zorganizowały blok imprez sportowo-rekreacyjnych.
O.W. „Relaks” turniej siatkówki plażowej dwójek o nagrodę specjalną prezesa S.I. „Elremet” w Białej Podlaskiej
I miejsce „Kiepscy” Sarnaki
II miejsce „Mickiewicz” Biała Podlaska
III miejsce Zakład Karny Biała Podlaska
Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju uznano pana Artura Zubkowicza z drużyny „Kiepscy” Sarnaki.
O.W. „AS” bicie serpelickiego rekordu na ściance wspinaczkowej:
w kategorii chłopców:
I miejsce A. Szynkoriów
II miejsce G. Ostrowski
III miejsce Z. Marek
w kategorii dziewcząt:
I miejsce J. Barczewska
II miejsce S. Gottfried
III miejsce M. Świderska

W wydarzeniu uczestniczyli również: Iwona Muder Wicestarosta Łosicki, Grażyna Kasprowicz Przewodnicząca Rady Powiatu Łosickiego, Bożena Niedzielak Radna Powiatu Łosickiego, Andrzej Lipka Wójt Gminy Sranaki, Sławomir Maciejuk Radny Gminy Sarnaki, Piotr Karaś Dyrektor Delegatury w Siedlcach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Danuta Borkowska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach, Krzysztof Melech Przedstawiciel Wspólnoty Gruntowej Wsi Serpelice, Małgorzata Stefańska p.o. dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach.