XV Festyn Nadbużański - podsumowanie 2. dnia

2014-07-16 10:47

13 lipca - drugi dzień festynu rozpoczął Pan Czesław Giziński - Starosta Łosicki.

W drugim dniu festynu swoją obecnością zaszczycili nas Pan Krzysztof Borkowski – Poseł na Sejm RP, Pani Emilia Jędrej – Wicedyrektor ds. Funduszy Europejskich i Instytucji Partnerów Rynku Pracy w Warszawie, Pan Piotr Karaś – Dyrektor Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie z siedzibą w Siedlcach oraz współorganizator imprezy Pani Agnieszka Wojtkowska – Prezes Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu”.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie środków pozyskanych z UE na rozwój powiatu łosickiego, w tym na infrastrukturę, aktywizację zawodową bezrobotnych i rozwoju przedsiębiorczości.

Następnie scenę zdominował pełne energii i dobrego humoru kobiety z zespołu Babeczki Podlaskie, które bawiły najmłodszych uczestników imprezy Pszczółkowymi hitami. W przebraniu pszczółek, śpiewały piosenki dla dzieci, przeplatając je konkursami i zabawami interaktywnymi. Na skarpie na najmłodszych czekały animacje: malowanie buziek, balonowe kreacje, pokazy wielkich baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, zabawy sprawnościowe, wieloosobowe narty, wyścigi w workach, konkursy z nagrodami oraz warsztaty, podczas których najmłodsi mogli nadać koloru glinianym odlewom lub własnoręcznie zrobić element biżuterii ze szmatek. Babeczeki Podlaskie zaprezentowały również przeboje minionych lat oraz widowisko muzyczno-folkowe z dużą dawką kabaretu. Na scenie prezentowały się również zespoły Manufaktura i Grupa Taneczna OL STARS, prezentując barwne i dynamiczne układy taneczne. Po za sceną uczestnicy festynu mogli zwiedzać stoiska z rękodziełem. Wieczorem na scenie wystąpił zespół VIESNA, po którym wystąpił Dziani i Gwiazdy Cygańskie który zaprezentował wybuchową mieszankę cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi. XV Festyn Nadbużański zakończył pokaz sztucznych ogni.

Poza sceną Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic zorganizowało blok imprez sportowo-rekreacyjnych.

O.W. „Relaks” turniej siatkówki plażowej dwójek o nagrodę specjalną prezesa S.I. „Elremet” w Białej Podlaskiej

I miejsce Zakład Karny w Białej Podlaskiej

II miejsce „Kiepscy” Sarnaki

III miejsce Platerów