XIX Festyn Nadbużański

2018-07-17 11:53

15 lipca odbył się XIX Festyn Nadbużański, który rozpoczął Karol Szymaniuk – Wicestarosta Powiatu Łosickiego. Następnie podczas VI Przeglądu Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu, zaprezentowało się 12 zespołów i 1 kapela. Celem przeglądu była popularyzacja pieśni ludowych Doliny Bugu, konfrontacja dorobku artystycznego zespołów, pielęgnowanie tradycji i przekazywanie jej wzorców dzieciom i młodzieży oraz integracja środowisk animatorów folkloru.

Jury w składzie: Teresa Jakubińska- Przewodnicząca jury, Agnieszka Chudyba, Anna Klimaszewska, Wiola Latus i Tomasz Oleszczuk po prezentacji wszystkich zespołów wybrało laureatów, którzy otrzymali nagrody pieniężne.

I miejsce - Zespół "Wrzosy z Wilanowa" - nagroda w wysokości 2 000 zł.
II miejsce Zespół "Korniczanie” - nagroda w wysokości 1500 zł.
III miejsce Zespół „Marysieńki" - nagroda w wysokości 1000 zł.
Nagroda za I miejsce została ufundowana przez Wójta Gminy Sarnaki.

Natomiast nagrody za II i III miejsce ufundowane zostały przez organizatora: Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania- Tygiel Doliny Bugu".

Po zakończonym Przeglądzie zespołów na scenie wystąpiła młoda, utalentowana Oliwia Spychel z Mistrzem Zdzisławem Marczukiem - skrzypkiem, harmonistą ludowym oraz trębaczem, zdobywcą Nagrody im. Oskara Kolberga. Następnie na scenę wkroczyła pełna pozytywnej energii płynącej z folkowej muzyki - Orkiestra Dni Naszych, a Kapela Podlaska podtrzymała folkową nutę. Zespół TENTATIVE zaprezentował repertuar głównie rockowych brzmień. Na zakończenie zespoły AS i Diadem zaprosiły do zabawy w rytmach disco dance.

Dziękujemy patronom medialnym XIX Festynu Nadbużańskiego:

e-TV BUG
Gazeta Łosicka
Łosice info
Kurier Podlaski
Katolickie Radio Podlasia
Podlasie 24 regionalny portal informacyjny
Słowo Podlasia
Tygodnik Siedlecki

Dziękujemy sponsorom XIX Festynu Nadbużańskiego w Serpelicach

1. Głuchowski GROUP Spółka z o.o. producent najwyższej klasy pieczarki.
  2. SUPER MARKET, Market  „ANNA” - ANNA I JANUSZ STEFANIUK
  3. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RAD-MED” Przychodnia Lekarzy Rodzinnych – Radosław Stefaniuk
  4. Grupa Stefaniuk świadczy usługi w zakresie sprzedaży paliw  na stacjach benzynowych znajdujących się w Łosicach przy ul. Piłsudskiego 18 i Siedleckiej 30 oraz z dostawą  do klienta według jego indywidualnych potrzeb. Firma świadczy również międzynarodowe usługi transportowe i usługi deweloperskie.
  5. Zakład Usług Remontowo Budowlanych - Jerzy Wawryniuk
  6. Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna KŁOS Władysław Popławski
  7. Obróbka drewna Piotr Chraszcz
  8. Koszelowskie Zakłady Kredowe Eugeniusz Kałabun i Janusz Chajęcki SP.J.
  9. Przedsiębiorstwo Handlowe Rolpol Jerzy Tarasiuk
  10. Zakład Usługowo-Handlowy KRUK Kruk Edward
  11. Zakład Obsługi Rolnictwa „ROLNAFT”  Sp. J.
  12. Spółdzielnia „Grzybek Łosicki” – Producent i Eksporter Grzybów
  13. KRYNICA VITAMIN Wiodący producenta napojów energetyzujących, izotonicznych i funkcjonalnych
  14. TOP MARKET Grzegorz Chotnicki i Paweł Chotnicki
  15. Gazbasin Barbara i Włodzimierz Przybylscy
  16. DUET Iwona Buczyńska
  17. Sklep Mila w Łosicach zaprasza na zakupy !
  18. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.