XIV Rajd Konny Szlakiem Oddziału Partyzanckiego

2010-07-01 12:30

Szanowni Duszpasterze , drodzy kombatanci, Pnie Burmistrzu  i wszyscy zebrani.

Przed 66 laty synowie Ziemi Łosickiej jako odpowiedź na bestialską agresję niemiecką stanęli do walki z okupantem hitlerowskim. Oddział partyzancki Majora Stefana Wyrzykowskiego Zenona, po przez swoją działalność zapewnił funkcjonowanie rządu Londyńskiego
na naszych ziemiach. Działalność partyzantów mimo ogromnych represji niemieckich dawała ludności nadzieję, że kiedyś koszmar okupacji się skończy i nadejdzie upragniona wolność. Dzisiaj pod pomnikiem gościmy ludzi naszej chlubnej historii, którzy w tamtych czasach przesiąknięci młodzieńczym patriotyzmem z entuzjazmem znosili tułaczkę wojenną.
W imieniu Zarządu Powiatu serdecznie witam i pozdrawiam przybyłych uczestników Bitwy pod Jeziorami:

Lucynę Kujawińską Tarnowską „Brylant"

Kazimierza Wojtkiewicza „Wysoki"

Mariana Osieja „Kamień"

Ryszarda Zarembę „Sawa"

Tadeusza Sobieszczaka „ Dudek"

Bronisława Łukaszuka „Hitler"

Sławomira Łukaszuka syn Zygmunta Łukaszuka „Wrzos"

Danutę Ambroziewicz żonę Marka Ambroziewicza „Witold"

Renatę Stasiuk żonę Tadeusza Stasiuka „Zdzich"

Annę Łacic Wojtkiewicz żonę pierwszego męża Witolda Łacica „Aleksander"

Janusza Mąkę byłego Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej

oraz rodziny Partyzantów 34 PP 9 Podlaskiej Dywizji A.K.

Jadwigę Bakiera

Wicedyrektora do spraw Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej

Drodzy uczestnicy „Bitwy po Jeziorami" działalność Wasza jest zobowiązaniem dla naszego pokolenia do wytężonej pracy i najlepszego wykonania zadań publicznych. Wasz patriotyzm jest najlepszym przykładem dla następnych pokoleń młodych Polaków, którzy winni jesteśmy pielęgnować i przekazywać potomnym. Życzę Wam zdrowia i najlepszej pomyślności.

Szczęść Boże Wszystkim Zebranym

Starosta Łosicki Czesław Giziński