XIII Festyn Nadbużański w Serpelicach nad Bugiem

2012-07-24 12:58

W dniach 14-15 lipca 2012 odbył się trzynasty Festyn Nadbużański w Serpelicach współfinansowan ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.

Na specjalne zaproszenie przyjechał z Przemyślan - partnerskiego miasta na Ukrainie burmistrz miasta pan Oleksandr Zozulya wraz z żoną, Janina Ewa Orzełowska Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Borkowski Poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji.

Serpelicka scena w sobotę gościła zespoły disco polo GRAND i DENIX oraz zespół REDLIN, który zaprezentował energiczną muzykę folkową. Po koncercie odbyła się dyskoteka. W niedzielę na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serpelicach z programem „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Wystąpiły również zespoły: AURA, Marysieńki, kabaret „Łzy Sołtysa”, zespół Mandolinowy oraz Positive. Niedzielną gwiazdą był zespół TURNIOKI, grający muzykę góralską na rockową nutę.

Poza sceną na odwiedzających czekało: wesołe miasteczko, konkursy, klauni malujący twarze, kręcący z balonów zwierzęta, stoiska rękodzielników, przejażdżka na wałaszku, rejs po Bugu, stoiska handlowe i promocyjne firm, zawody sportowe odbywające się w sąsiednich ośrodkach wczasowych, 15 lipca odbył się praktyczny pokaz gaszenia pożarów.

Dziękujemy za patronat medialny, którym zostaliśmy objęcie przez: Gazetę Łosicką, Głos Siemiatycz, Katolickie Radio Podlasia, Regionalny Portal Informacyjny Podlasie 24, Słowo Podlasia oraz Telewizję Powiatową.

Zapraszamy do zakładki poświęconej temu wydarzeniu >>>