XII Festyn Nadbużański w Serpelicach nad Bugiem

2011-07-12 10:52

XII Festyn Nadbużański w Serpelicach nad Bugiem

W dniach 09-10 lipca 2011 odbył się już dwunasty Festyn Nadbużański w Serpelicach. Organizatorami tegorocznej imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Łosicach, Gmina Sarnaki oraz Wspólnota Gruntowa Wsi Serpelice. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.

Na specjalne zaproszenie przyjechał z Przemyślan - partnerskiego miasta na Ukrainie burmistrz miasta pan Oleksandr Zozulya wraz zespołem ludowym Baczivczanka.

Serpelicka scena w sobotę gościła zespoły disco polo MATEO, VIESNA, RAJMUND oraz grupę młodzieżową POSITIVE z Platerowa. Dyskoteka pod chmurką trwała do późnych godzin wieczornych.

Niedzielny program artystyczny rozpoczął się od występów przygotowanych przez zespół Aura z Sarnak, następnie zaprezentował się zespół dziecięcy Malwinki oraz kabaret „Łzy Sołtysa”, na chwilę na scenie pojawiła się Kapela Podlaska. Niestety dalszy program artystyczny został przerwany przez bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne.

Odwiedzających imprezę czekały liczne rozrywki wesołe miasteczko, karuzele, wioska indiańska oraz kramy rękodzielników prezentujących swoje prace i kramy z łakociami. Wioska indiańska oferowała wiele atrakcji: malowanie twarzy, rzucanie lassem, walki na równoważni szejeńskiej itp. Można również było obejrzeć galerię rękodzieła indiańskiego: prezentacja strojów odświętnych, elementów do tańca, pióropuszy, włóczni, toporków, sprzętów wyposażenia indiańskiego domostwa itp.

Dziękujemy za patronat medialny, którym zostaliśmy objęcie przez: Bugtravel Portal Doliny Dolnego Bugu, Gazetę Łosicką, Głos Siemiatycz, Katolickie Radio Podlasia, Regionalny Portal Informacyjny Podlasie 24, Słowo Podlasia oraz TVR Telewizję Rolniczą.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom:

1. Anna i Janusz Stefaniuk Super Market
  2. Bank Spółdzielczy w Kornicy
  3. Bank Spółdzielczy w Łosicach
  4. „BOFERM” Hurtownia Pasz Magdalena i Marcin Bojdo
  5. BORDAMEX – Usługi Transportowe Danuta i Kazimierz Boruta
  6. Data Project Łukasz Korbut
  7. „DUET” Iwona Buczyńska i Zbigniew Niedzielak
  8.  EWPOL Transport Międzynarodowy
  9. „GŁUCHOWSKI” Uprawa Pieczarek
  10. Hurtownia Spożywcza Stanisław Sidorowicz
  11. JANEX – Usługi Transportowe Danuta Oleksiuk i Jan Oleksiuk - Serdecznie dziękujemy wszystkim swoim pracownikom