X Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

2012-10-12 09:17

X edycja Samorzadowego Forum Kapitału i Finansów została zorganizowana Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz liderów polskiego samorządu. Spotkanie to dostarcza wartościową wiedzę, która pomaga w zarządzaniu finansami publicznymi i kapitałem pozostającym w zakresie gospodarowania jednostek samorzadowych. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była dyskusja nad potrzebą przeglądu ustroju układu kompetencji samorządów w Polsce oraz analiza strategii finansowych miast.

Forum to okazja na wyróżnienie jednostek samorządowych, które wykazują się inicjatywą, kreatywnością i umiejętnością radzenia sobie w czasie kryzysu i przezwyciężania go poprzez swoje działania.

Jedną z kategorii, w której jest prowadzany ranking są "Wydatki inwestycyjne na infrastrukturę techniczną" i w tej kategorii Powiat Łosicki zajął IX miejsce w skali kraju w rankingu inwestycyjnym samorządów za lata 2009-2011 w kategorii powiaty.