X Łosickie Spotkanie Edukacyjne

2015-03-05 14:05

W czwartek 19 lutego br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach odbyło się X Łosickie Spotkanie Edukacyjne. Inicjatywa, która narodziła się 10 lat temu, stwarza młodym ludziom doskonałą szansę poznania różnorodnych kierunków studiów, zarówno humanistycznych jak i ścisłych, a także zawiłych zasad rekrutacji. Pomysłodawcami i organizatorami targów są Bożena Chromiec i Zofia Przesmycka. Spotkanie, jak co roku, zgromadziło maturzystów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łosickiego. Nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządowych. W jubileuszowej edycji udział wzięło aż 21 uczelni i szkół z Mazowsza, Podlasia oraz Lubelszczyzny. Obecność pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach poszerzyła ofertę targów o możliwość uzyskania informacji o rynku pracy, np. zawodach, na które będzie zapotrzebowanie w najbliższej przyszłości. W tym roku na targach gościli przedstawiciele następujących uczelni i szkół:

1. Politechnika Białostocka
  2. Politechnika Warszawska
  3. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
  4. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  5. Uniwersytet Warszawski
  6. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej
  7. Uniwersytet w Białymstoku
  8. Katolicki Uniwersytet Lubelski
  9. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej
  10. Akademia Obrony Narodowej
  11. Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej
  12. Akademia Leona Koźmińskiego
  13. Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach
  14. Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
  15. Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia
  16. Dobra Uczelnia Wyższa Szkoła Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie
  17. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
  18. Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach