Wizyta Księdza Biskupa

2014-06-02 14:51

2 czerwca br. na terenie Powiatu Łosickiego gościł Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk. Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej w trakcie wizytacji kanonicznej spotkała się z radnymi Powiatu Łosickiego oraz Miasta i Gminy Łosice. Podczas spotkania z przedstawicielami samorządów Ksiądz Biskup podkreśli, że wizyta i spotkanie w siedzibie władz powiatowych jest doskonałą okazją do podkreślenia dobrej współpracy duszpasterzy, którzy starają się wychodzić naprzeciw duchowym potrzebom ludzi, natomiast samorządowy starają się pomagać w sprawach ziemskich, doczesnych. Ksiądz Biskup zwrócił również szczególną uwagę na wspólne zadanie, jakim jest kształtowanie patriotyzmu do Małej Ojczyzny i i Polski. Zadanie to spoczywa zarówno na duszpasterzach, jak również na samorządach, nauczycielach, na osobach, które maja wpływ na kształtowanie postaw młodzieży.