"Wielki Znak" hasłem X Golgoty Młodych w Serpelicach

2016-09-01 13:04

Dobiegła końca jubileuszowa X Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem, w tym roku odbywająca się od 25 do 29 sierpnia, pod hasłem "Wielki Znak". To ogólnopolskie spotkanie młodzieży zostało zorganizowane przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej.

W Serpelicach zgromadziło się blisko 800 młodych ludzi z całej Polski, aby tworzyć wspólnotę poszukującą wartości chrześcijańskich i spragnionych żywej relacji z Bogiem, w tym kilka małżeństw z dziećmi, które poznały się na poprzednich edycjach Golgoty Młodych.

W programie były: Eucharystie, nabożeństwa, katechezy, spotkania w grupach i koncerty. Zaproszeni zostali także goście, którzy dzielili się świadectwami.

Eucharystię dla uczestników Golgoty Młodych 27 sierpnia, celebrował biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Wraz z nim koncelebrowali ją kapucyni organizatorzy spotkania oraz duszpasterze towarzyszący młodzieży z całej Polski. Wzięli w niej udział także przedstawiciele miejscowych władz samorządowych powiatu łosickiego ze starostą Czesławem Gizińskim, przewodniczącą Rady Powiatu Grażyną Kasprowicz i wójtem gminy Sarnaki Andrzejem Lipka, mieszkańcy Serpelic oraz goście, przebywający w tej wypoczynkowej miejscowości.