Wicepremier Janusz Piechociński z wizytą w Łosicach

2014-04-28 12:48

25 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łosicach odbyło się spotkanie wicepremiera Janusza Piechociński z samorządowcami i hodowcami trzody chlewnej powiatu łosickiego.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja starosty łosickiego Czesław Gizińskiego podsumowująca wydarzenia dotyczące ASF oraz związane z tym problemy, jakie wystąpiły w powiecie łosickim. Wystąpienie wicepremiera Janusza Piechocińskiego w dużym stopniu nawiązywało do zdarzeń, jakie niedawno miały miejsce w powiecie łosickim. Wicepremier mówił o wielu innych, istotnych dla polskich rolników kwestii między innymi: o rynku ukraińskim, który jest od siedmiu lat zamknięty dla polskiej wieprzowiny, dofinansowania polskiego rolnictwa w ramach nowego PROW-u, również o nowych możliwościach jakie stwarza rynek azjatycki, dopłatach dla poszkodowanych producentów. W trakcie spotkania podziękował staroście Cz. Gizińskiemu oraz wójtowi J. Garuckiemu za zaangażowanie w sprawy hodowców trzody chlewnej.

Wizytę na terenie powiatu łosickiego wicepremier Janusz Piechociński, kontynuował w gospodarstwie Bogdana Bobińskiego z Ostromęczyna.