Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji 2018 – KARAWANA w Olszance

2018-08-20 08:50

Działo się,  działo…

Niecodzienne wydarzenie w naszej gminie odbyło się 5 sierpnia na placu przy OSP Olszanka. Dotarł do nas Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji 2018 – KARAWANA. Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszance, przy ogromnym wsparciu finansowym i merytorycznym Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, mieliśmy okazję obejrzeć profesjonalny spektakl teatru dla dzieci „Zielonomi” w wykonaniu teatru JaSię,  a dla dorosłych zaprezentował się teatr Makata w sztuce „Wesele”. Na zakończenie mieliśmy okazję zobaczyć spektakl ogniowy „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu grupy teatralnej Teatr Ognia ANTIDOTUM. Taki sam program został zaprezentowany dzień wcześniej w Łosicach. Organizatorem tego wydarzenia był ŁDK. I tej placówce chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować za bezpłatne wypożyczenie nagłośnienia tej imprezy plenerowej. Niestety Biblioteka nie posiada takiego sprzętu w swoich zasobach. Czas między spektaklami został wzbogacony rodzinnymi animacjami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów Animatorów KLANZA. Profesjonaliści w tej dziedzinie przez 3 godziny prowadzili działania plastyczne (tworzenie wianków, malowanie kamieni) i taneczne oraz proponowali różne gry zręcznościowe, zabawy cyrkowe i udostępniali wielkogabarytowe zabawki. Bardzo bogaty program festynu sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie. Udział w prezentacjach był całkowicie bezpłatny.

Nie zabrakło również coś dla ciała: grillowanych kiełbasek, pierogów z różnymi farszami, domowych ciast, waty cukrowej i lodów. Głównym sponsorem imprezy byli Państwo Hanna i Marcin Woźny. Bardzo dziękujemy za wielkie serce, życzliwość i szczodrość. Wszyscy mieszkańcy naszej gminy są bardzo wdzięczni, że mogli uczestniczyć w tak udanej imprezie. Szacujemy, że odwiedziło nas ok. 500 osób.

Za wsparcie finansowe dziękujemy również:

Gminie Olszanka

Starostwu Powiatowemu w Łosicach

Radzie Sołeckiej Wsi Olszanka

Państwu Urszuli i Romanowi Domańskim

Jerzemu Filipiukowi - przewodniczący Rady Gminy w Olszance

Michałowi Soszyńskiemu – radnemu Gminy Olszanka

Serdecznie dziękujemy również za wsparcie rzeczowe:

Sklep Mila w Łosicach

Krynica Vitamin S.A. w Dziadkowskich

Za szczególne zaangażowanie, wkład pracy i bezinteresowną pomoc w przygotowaniu i realizacji zadań związanych z projektem Karawana – Wędrującym Festiwalem Sztuki i Animacji 2018 gorąco dziękujemy:

Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszance i w Szydłówce, Kołom Gospodyń Wiejskich z:  Olszanki, Radlni, Dawid, Korczówki, Kol. Korczówki, Próchenek oraz Szawłów oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Olszance.

Info. i fot. M. Chraniuk