V rocznica nadania imienia Bohaterów Akcji V2 Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Sarnakach

2012-05-24 10:26

Uroczystości związane z 5 rocznicą nadania szkole w Sarnakach rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w sarnackim kościele parafialnym. Następnie pod Pomnikiem Bohaterów Akcji V2 wieńce i kwiaty złożyli: wicestarosta Mariusz Kucewicz, radni powiatowi Szczepan Miroński i Marek Banicki, Tadeusz Sobieszczak pseudonim „Dudek”, Andrzej Lipka Wójt Gminy Sarnaki, Małgorzata Wawryniuk sekretarz Gminy oraz przedstawiciele Rady Gminy Sarnaki, dyrekcja ZS w Sranakach Barbara Michoń i Agata Wasilewska wraz z przedstawicielami uczniów, Tadeusz Seremet dyrektor niepublicznej szkoły w Przybysławicach noszącej imię III Most wraz z nauczycielami i uczniami, Sławomir Zaniuk Komendant PPSP, Andrzej Stańczuk zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łosicach.

Podczas oficjalnych powitań i przemówienia głos zabrał m.in. Tadeusz Sobieszczak, pseudonim „Dudek” – jeden z ostatnich żołnierzy „Zenona” (dowodzonego przez Stefana Wyrzykowskiego oddziału partyzanckiego AK, działającego w rejonie nadbużańskim, który przejął niemiecką rakietę V2).

Uczniowie przygotowali część artystyczną podczas, której wykonali kilka tańców narodowych, montaż słowno-muzyczny z narodowych pieśni patriotycznych. Część artystyczna została zakończona przez młodzież gimnazjalną ubraną w szlacheckie stroje, która odtańczyła poloneza.