V Forum z zakresu budowania partnerstwa lokalnego na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie łosickim

2017-11-10 08:43

07 listopada br. odbyło się kolejne, V Forum z zakresu budowania partnerstwa lokalnegona rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie łosickim, zainicjowane przez Starostę Powiatu Łosickiego oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach. Tematyka spotkania dotyczyła opracowywania projektów społeczno – gospodarczych i aktywizacji rynku pracy opartych na diagnozie społeczno-gospodarczej Powiatu Łosickiego.

Zaproszonych gości i uczestników powitała Danuta Borkowska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach oraz Starosta Powiatu Łosickiego – Pani Bożena Niedzielak.

Podczas pierwszej części spotkania omówiono materiały wypracowane przez uczestników IV Forum, dokonano wyboru projektów do opracowania oraz wdrożenia i wstępnie je omówiono.

O plany i środki na rozwój gmin i powiatów w województwie mazowieckim w ramach funduszy europejskich mówili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Poza częścią "warsztatową" prezentowały się gminy Sarnaki i Stara Kornica.

Prezentacja  polegała na przedstawieniu podstawowych informacji o Gminach za pomocą prezentacji multimedialnej. Elementem prezentacji promującej Gminę Sarnaki, był filmik który stworzyła młodzież gimnazjalna, biorąca wcześniej udział w projekcie "A może z lotu ptaka". Stoisko z rękodziełem wystawiła Anna Jurzyk. Przygotowano też wystawkę obrazów Anny Machut. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Mierzwicach, Starych Szpakach i Korniczanki przygotowały przysmaki, którymi częstowały gości Forum, natomiast Pani Monika Borysiak częstowała kołaczami węgierskimi, a Pani Anna Szpura z gminy Stara Kornica nagrodzonymi produktami lokalnymi. Zaprezentował się także Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach, na którego stoisku można było obejrzeć prace wykonane przez podopiecznych oraz Pan Wiesław Raczyński hodowca alpak „Alpakarium” z Rudki. Część artystyczną zapewnił zespół ŻAR, działający przy OSP Sarnaki pod kierownictwem Henryka Mułenki, Zespół Ludowy Marysieńki ze Starych Szpak oraz uczniowie ze szkoły w Starej Kornicy, którzy przygotowali skecz.

Kolejne spotkanie z odbędzie się 8 grudnia br.