Uroczystości pogrzebowe dr Czesława Narojka

2012-06-12 10:24

11 czerwca 2012 r. o godzinie 14.00 w kościele parafialnym w Brzozowscy Dużej koło Międzyrzeca Podlaskiego odbyły się uroczystości pogrzebowe dr Czesława Narojka, który w dniu 4 czerwca 2012 roku w wieku 75 lat nagle zmarł.

Doktor Czesław Narojek urodził się 27 września 1936 roku w miejscowości Tłuściec w powiecie radzyńskim w rodzinie chłopskiej. W 1960 roku ukończył Wydział Lekarski na Akademii Medycznej w Lublinie. W latach 1960-1961 pracował jako lekarz na oddziale chirurgicznym w szpitalu w Białej Podlaskiej. W latach 1961-1963 pracował jako lekarz wojskowy w służbie okresowej w Darłowie. Od 1963 pracował jako asystent, starszy asystent, a następnie ordynator oddziału chirurgicznego i kierownik Przychodni Specjalistycznej w Łosicach. Był osobowością wybitną. Działalność Doktora wychodziła daleko poza zamiłowania zawodowe. W latach 1963-1975 był organizatorem służby zdrowia w powiecie łosickim. Z grupą współpracowników między innymi z nieżyjącym dr Kulawcem zabiegał o rozbudowę szpitala w Łosicach. Szczególna działalność społeczna doktora uwidoczniła się w kontaktach z samorządami, gdzie jego uwagi i doświadczenia zostały wykorzystane przy naprawie i organizacji publicznej służby zdrowia na terenie Powiatu Łosickiego. Był uczestnikiem zbiórek pieniężnych na ratowanie miejscowego szpitala. Szczególne zasługi doktora dla społeczeństwa łosickiego przypadły na okres wielkiego kryzysu służby zdrowia oraz braków kadrowych w latach 2005-2008. Jako emerytowany lekarz całą swoją energię życiową zaangażował w ratowanie szpitala w Łosicach, zgłaszając wiele pomysłów naprawczych. Dzięki heroicznej pracy Doktora, szpital łosicki zachował swoje funkcjonowanie w tym okresie doktor prowadził dwie poradnie chirurgiczną i ogólną. Pan Doktor Narojek należał do ludzi, którzy w znacznej mierze przyczynili się do uratowania Szpitala Powiatowego w Łosicach. Był zawsze zwolennikiem publicznej służby zdrowia, w której przepracował do końca swoich dni. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką Zasłużonych dla Ziemi Łosickiej.

Zawsze z pasją ratował życie ludzkie tworząc najpiękniejszą historię każdego pacjenta, jaką jest powrót do zdrowia. Przez pół wieku do Dr ustawiały się długie kolejki po zdrowie ze wszystkimi schorzeniami, jakie dotykają człowieka. Swoim profesjonalizmem zawodowym, ponadprzeciętnym instynktem lekarskim potrafił zawsze beznadziejność zamienić w nadzieję. W ten sposób tworzyła się legenda doskonałości wokół jego osoby. Działalność św. pamięci doktora wpisana jest w historię prawie każdej rodziny w powiecie.

Dzisiaj społeczeństwo łosickie dziękuje św. Pamięci dr Narojkowi za ofiarną służbę z poczuciem zagubienia i pustki, z westchnieniem do Boga o nagrodę wieczną. Św. pamięci dr Narojek należał do ludzi szczególnych na naszej Ziemi Łosickiej, któremu winni jesteśmy pamięć, szacunek i modlitwę. Doktorze odszedłeś na wieczny dyżur, aby teraz w wieczności zabiegać o skuteczność łosickiej chirurgii.

Starosta Łosicki

mgr inż. Czesław Giziński