Obchody 3 Maja w Łosicach

2013-05-04 14:03

Uroczystości upamiętniające 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Św. Zygmunta Króla w Łosicach. Następnie poczty sztandarowe szkół, instytucji i organizacji działających na terenie powiatu łosickiego, przedstawiciele środowisk kombatanckich, przedstawiciele policji, straży pożarnej i miejskiej, rady powiatowej i gminnej, władz samorządowych oraz mieszkańcy powiatu w przemarszu wokół Rynku udali się pod obelisk upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja, aby tu oddać hołd twórcom Konstytucji i złożyć kwiaty.

W uroczystości upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 maja uczestniczył Marek Sawicki Poseł na Sejm RP.

Na sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury część oficjalną rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Janusz Kobyliński, po którym głos zabrał starosta łosicki Czesław Giziński.

Program artystyczny przygotowała młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Łosicach, oprawę muzyczną obchodów zapewniła młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łosicach.