Uroczyste poświęcenie kapliczki w Zakrzu

2012-05-02 11:50

28 kwietnia 2012r. w miejscowości Zakrze odbyło się uroczyste poświęcenie odbudowanej i odrestaurowanej zabytkowej Kapliczki z Figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. Kapliczkę poświęcił były proboszcz parafii Trójcy Św. w Łosicach, a obecnie dziekan dekanatu Janowskiego ks. Prałat Stanisław Grabowiecki. Mszę św. odprawił proboszcz parafii Trójcy Św. Edward Boruc.

Przestawienie i remont zabytkowej XIX-wiecznej przydrożnej kapliczki z figurą drewnianą zostało współfinansowane Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Starostwo Powiatowe w Łosicach. Kapliczka została odbudowana i odrestaurowana dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, a w szczególności dzięki staraniom pani sołtys wsi Zakrze, Heleny Rabuskiej.