Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2017-05-09 13:49

8 maja br. w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju uczestniczyło 8 czteroosobowych drużyn szkół podstawowych oraz 7 drużyn trzyosobowych ze szkół gimnazjalnych.

Turniej składał się z dwóch elementów: testu z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz toru jazdy rowerem.

Rywalizację w kategorii Szkół Podstawowych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy w składzie: Maja Litwiniuk, Dominika Zielińska, Kamil Zubkowicz i Kacper Sacharczuk. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Huszlewie w składzie Wiktoria Gez, Zofia Mikołajczuk, Kacper Iwaniuk i Arkadiusz Gez, a na trzecim drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sarnakach w składzie Oliwia Golwiej, Wiktoria Trociuk, Jan Rosiak i Paweł Zaliwski.

Rywalizację w kategorii Szkół Gimnazjalnych wygrało Gimnazjum w Starej Kornicy w składzie: Dawid Dunajko, Kamil Wasilewski, Filip Rypina. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Gimnazjum w Huszlewie w składzie Kacper Hodun, Jakub Małecki, Jakub Sobieszczuk, a na trzecim drużyna z Gimnazjum w Sarnakach w składzie Paulina Golwiej, Joanna Czarnocka, Dawid Lutkiewicz.

Zmagania oceniało jury w skład, którego weszli: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łosicach, Komendy Powiatowej Policji w Łosicach oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach.

Podczas Turnieju strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach zorganizowali pokaz pierwszej pomocy.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Bożena Niedzielak Wicestarosta Powiatu Łosickiego, Sylwia Osipiuk Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Łosickiego, Stanisław Stefaniuk Wójt Gminy Huszlew, Grzegorz Wawryniuk Przewodniczący Rady Gminy Huszlew, oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie sponsorom Turnieju: Spółdzielni Grzybek Łosicki oraz Krynicy Vitamin.