Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2018-04-13 15:01

12 kwietnia br. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy odbyły się powiatowe eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju uczestniczyło 9 czteroosobowych drużyn szkół podstawowych oraz 7 drużyn trzyosobowych ze szkół gimnazjalnych.

Turniej składał się z dwóch elementów: testu z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz toru jazdy rowerem.

Rywalizację w kategorii Szkół Podstawowych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy, na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sarnakach, a na trzecim drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starych Szpakach.

Rywalizację w kategorii Szkół Gimnazjalnych wygrało Gimnazjum w Starej Kornicy, na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Gimnazjum Nr 2 w Łosicach, a na trzecim drużyna z Gimnazjum w Sarnakach.

Zmagania oceniało jury w skład, którego weszli: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łosicach i Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Podczas Turnieju strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach zorganizowali pokaz pierwszej pomocy.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Karol Szymaniuk Wicestarosta Powiatu Łosickiego, Kazimierz Hawryluk Wójt Gminy Stara Kornica oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie sponsorom Turnieju:

Jarosław Bartoszuk, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia w Starej Kornicy,

Koszelowskie Zakłady Kredowe E. Kałabun, J. Chajęcki Sp.J.

KMJ Marzanna Flis

Flis Adam – Kredowe Zakłady w Kornicy