Światowy Dzień Rzucania Palenia

2012-11-13 10:11

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach informuje, że w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Ograniczenia Następstw Palenia Tytoniu w Polsce trwa kampania promująca niepalenie wśród społeczeństwa.

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada, w tym roku jest to 15 listopada.

Zdrowie jest czynnikiem kształtującym nasze życie. Zależy ono od naszych decyzji, nawyków i przyzwyczajeń, od naszego stylu życia. Najmniej korzystnym dla zdrowia elementem stylu życia było i jest palenie tytoniu. Polska nadal znajduje się w czołówce krajów o największej konsumpcji tytoniu na świecie.

Akcje interwencyjne i towarzyszące jej działania edukacyjne zwracają uwagę na konsekwencje palenia.

Celem akcji jest powszechna edukacja zdrowotna, tworzenie i upowszechnianie mody na niepalenie, pomoc w dokonaniu właściwego wyboru-wolnego od dymu tytoniowego środowiska życia człowieka.

Z poważaniem,

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny

w Łosicach