Sukcesy „JEDYNKI”

2017-03-16 11:03

Początek roku 2017 jest bardzo udany dla zawodników klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice. Po sukcesach lekkoatletów: złotym medalu Halowych Mistrzostw Województwa (13,22m) i brązowym Medalu Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 Bartka Leszczuka w trójskoku (13,34m) oraz brązowym medalu Halowych Mistrzostw Województwa Elżbiety Jaroszewicz w biegu na 60m (7,90s) przyszła pora na drużynę szczypiornistek. Pierwszym krokiem było zwycięstwo w Towarzyskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Sworach – 27 października, następnie zdobycie trzeciego z rzędu tytułu Mistrza Powiatu w Kornicy 15 listopad oraz zwycięstwo w Towarzyskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty Łosickiego 25 stycznia na hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach. Problemy rozpoczęły się w rozgrywkach wyższego szczebla. Jako mistrz powiatu zespół Gimnazjum Nr 1 – PUKS „JEDYNKA” Łosice uzyskał prawo uczestnictwa w rozgrywkach rangi rejonowej. Pierwsza runda eliminacyjna odbyła się w Mińsku Mazowieckim 9 lutego. W naszej grupie do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: Mińsk, Łosice, Przesmyki, Sterdyń. Po zaciętych i emocjonujących meczach: Przesmyki-Mińsk (7:10), Łosice-Sterdyń (13:10), Łosice-Przesmyki (9:7), Mińsk-Sterdyń (11:7), Przesmyki-Sterdyń (9:5) i Mińsk-Łosice (11:5) do finału awansowały dwa zespoły. Z pierwszego miejsca Mińsk Mazowiecki a z drugiego Łosice. Z drugiej równoległej grupy awans wywalczyły zespoły z Siedlec i Sobolewa. W wyniku losowania zespół z Łosic ponownie pojechał do Mińska Mazowieckiego, aby tym razem uczestniczyć w finałowym turnieju piłki ręcznej dziewcząt o mistrzostwo rejonu siedleckiego. W pierwszym półfinale zagrały Łosice i Sobolew. Pierwsza połowa przyniosła wiele emocji i nerwów w obu zespołach i zakończyła się jedno-bramkowym prowadzeniem dla naszych dziewczyn. Druga część to popisowa gra w obronie, konsekwencja w ataku, bardzo dobra postawa bramkarki Asi Kondraciuk i skuteczność wszystkich zawodniczek. Opanowanie w końcowych minutach i wypracowana cztero-bramkowa przewaga pozwoliła awansować, do ścigłego finału i już gwarantowała, co najmniej srebrny medal. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem łowiczanek (11:8). W drugim półfinale wyrównaną rywalizację toczyły zespoły z Siedlec i Mińska. Jednak w końcowych minutach skuteczniejsze okazały się gospodynie i ostatecznie awansowały do finału (12:8). Mecz o III miejsce przyniósł wiele ciekawych zwrotów akcji oraz zagrań zarówno ze strony zawodniczek z Sobolewa jak i z Siedlec. Brązowe medale mistrzostw rejonu wywalczyły siedlczanki (10:7). Finał pomiędzy gospodyniami a naszymi dziewczynami to dla kibiców i trenerów czysty horror. Pierwsza połowa to dominacja zespołu z Mińska, brak szczęścia i skuteczności łowiczanek i sześcio-bramkowa strata (8:2). Lecz po krótkiej przerwie losy meczu całkowicie się odwróciły. Twarda gra w obronie oraz fenomenalna postawa Asi w bramce spowodowały, że przez 10 minut gospodynie finału nie potrafiły zdobyły żadnej bramki. Zaś nasze szczypiornistki konsekwentnie odrabiały straty. Lecz sport bywa nieobliczalny. Cztery minuty przed końcem, jedna bramka przewagi i rzut karny dla naszego zespołu. Niestety bramkarka gospodyń broni i wyprowadza szybką i skuteczną kontrę i znowu trzeba ciężko pracować. Czas płynie na niekorzyść naszych dziewczyn. Dwie nieskuteczne akcje i straty piłek. Kolejne rzucone i stracone bramki oraz ambitna gra do samego końca o zwycięstwo to prawdziwa postawa naszych dziewczyn. Tym razem gospodynie okazały się lepsze i wygrały (11:8). Owocem tych wszystkich zmagań są liczne siniaki, upadki, stłuczenia i oczywiście radość ze srebrnych medali mistrzostw rejonu w piłce ręcznej dla każdej zawodniczki z Łosic oraz pamiątkowy puchar dla szkoły. Pierwszy taki sukces w grach zespołowych Gimnazjum Nr 1 w Łosicach i jednocześnie klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice. Niestety jak to w sporcie bywa jednej z naszych zawodniczek przytrafiła się bolesna i poważna kontuzja. Jednak ZUZIA to „twardzielka” szybko wraca do zdrowia. Oczywiście do samego końca kibicowała dziewczynom w turnieju finałowym w Mińsku często krzycząc głośniej niż trener, gdy popełniały błędy i biła brawo, gdy zdobywały kolejne bramki. Skład całego zespołu: bramkarz – Joanna Kondraciuk, środkowe rozgrywające – Marta Goś i Zuzanna Ostojska, obrotowa (kołowa) – Weronika Muszyńska, boczne rozgrywające – Kamińska Karolina, Karbowiak Izabela, Sajna Kinga, Czarnocka Karolina, skrzydłowe – Kluj Natalia, Demianiuk Wiktoria, Kołodziejczuk Wiktoria oraz dwie najmłodsze początkujące zawodniczki – Izdebska Julia i Michalak Zuzanna. Za ambicje i ogromną chęć walki w szczególności należy wyróżnić: bardzo zdolną rozgrywającą Martę Goś, najwyższą i najsilniejszą Weronikę Muszyńską, skoczne i nieobliczalne Karolinę Kamińską, Natalię Kluj, Wiktorię Demianiuk, Kingę Sajnę i Izę Karbowiak oraz oczywiście czarodziejkę w bramce Asię Kondraciuk.

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach oraz Zarząd Klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice składa serdeczne gratulacje zawodniczkom i dziękuje kibicom i sponsorom za wsparcie. Życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i foto: IM, MW