Spotkanie z Kombatantami Powiatu Łosickiego

2011-11-08 11:40

7 listopada br. odbyło się spotkanie Starosty Łosickiego z kombatantami naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli starosta łosicki Czesław Giziński, wicestarosta łosicki Mariusz Kucewicz oraz dyrektor SP ZOZ Łosice – Henryk Brodowski.

Starosta w swoim wystąpieniu skierowanym do przybyłych na spotkanie podkreślił znaczenie kombatantów dla wolności Polski – jesteście żywymi pomnikami historii, którym należy się szczególny szacunek i uznanie.

W trakcie spotkania uczestnicy poruszali wiele spraw im bliskich w szczególności związanych ze służbą zdrowia. Wszystkie wypowiedzi i opinie zostały wysłuchane. Obecny na spotkaniu dyrektor SP ZOZ Łosice przedstawił informację o programie „Szpital Przyjazny Kombatantom” oraz o przywilejach, jakie z niego wynikają dla kombatantów.

Spotkanie z kombatantami było okazją zarówno do wspomnień jak i podzielenia się z włodarzami powiatu problemami, z którymi zmagają się weterani. Największą bolączką kombatantów jest, coraz mniejsza liczba członków, którzy niestety ze względu na wiek opuszczają szeregi przyjaciół.