Spotkanie opłatkowe pracowników Centrum Administracyjnego w Łosicach

2014-12-23 11:44

22 grudnia br. odbyło się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łosicach spotkanie opłatkowe wszystkich pracowników Łosickiego Centrum Administracyjnego.

Gościem uroczystości opłatkowej pracowników Centrum Administracyjnego był Biskup Diecezji Drohiczyńskiej – Tadeusz Pikus, który zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i kolędowania, a w słowach skierowanych do pracowników mówił o miłości nie tylko do drugiego człowieka, ale przede wszystkim do Boga.

W wystąpieniu starosta Czesław Giziński:

Przewielebny Księże Biskupie, Drodzy Księża, Drodzy zebrani.

Serdecznie witam w Łosicach jego Ekscelencję Księdze Biskupa Tadeusza Pikusa, Duszpasterza Diecezji Drohiczyńskiej na spotkaniu opłatkowym
z urzędnikami  czterech bardzo ważnych instytucji powiatowych Starostwa Powiatowego w Łasicach, Powiatowego Urzędu Pracy, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Chcę zaznaczyć, że dwie gminy naszego powiatu Platerów i Sarnaki należą do tej diecezji. Witam serdecznie dziekanów: Dziekana Dekanatu Łosickiego Ks. Kanonika Michała Śliwowskiego, Dziekana Dekanatu Sarnackiego ks. Prałata Andrzeja Jakubowicza oraz ks. Edwarda Boruca proboszcza Parafii Św. Trójcy w Łosicach. Witam serdecznie kierowników wszystkich jednostek. Okres Bożego Narodzenia wyzwala w nas wszystkich radość i nadzieję na wyłonienie się perspektywy lepszego jutra. Życzę wszystkim aby to piękne świąteczne uczucie - nadzieja - było największym motywem dla naszych wszystkich urzędów do jak najaktywniejszej służby dla społeczeństwa Ziemi Łosickiej.

Jesteśmy małym powiatem, w którego skład wchodzi 6 gmin w tym Miasto i Gmina Łosice i skromnym 35 mln. budżecie. Zadań mamy bardzo wiele a jedno najważniejsze musimy zapewnić postęp w poziomie życia naszych  mieszkańców. Rozpoczynająca się piąta kadencja samorządu powiatowego niesie wiele trudnych wyzwań. W związku z tym zwracam się do Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa o wspieranie nas modlitwą o pomyślną realizację naszych zadań samorządowych. Prośbę swą kieruję również do księży dziekanów i księdza proboszcza.

Życzę wszystkim aby Boże Narodzenie 2014 to rocznicowe sięgnięcie do korzeni chrześcijaństwa, umacniało w nas wiarę w budowanie  lepszego świata.

Szczęść Boże