Program edukacyjno-ekologiczny „W poszukiwanie ekoplanety”

2011-12-22 13:55

15 grudnia 2011 roku w Łosickim Domu Kultury odbył się program edukacyjno-ekologiczny „W poszukiwanie ekoplanety”, którego celem była edukacja ekologiczna oraz kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców Powiatu Łosickiego. Zadanie skierowane było do dzieci klas I-III szkoły podstawowej. Program edukacyjno-ekologiczny realizowano poprzez spektakl teatralny, zabawy ekologiczne i konkurs o tematyce ekologicznej z nagrodami.

Forma spektaklu teatralnego w sposób obrazowy, aktywny i kreatywny zapoznała uczestników z podstawami ekologii. W trakcie imprezy odbywały się również zabawy ekologiczne nawiązujące do poruszanych w przedstawieniu problemów związanych z ekologią i ochroną środowiska, które angażowały publiczność. Z racji, iż jest to okres przedświąteczny, nagrody w konkursach i zabawach wręczał ekoMikołaj wspierany przez przedstawicieli władz samorządowych: Janinę Orzełowską Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, Grażynę Kasprowicz Przewodniczącą Rady Powiatu, Czesława Gizińskiego Starostę Łosickiego, Mariusza Kucewicza Wicestarostę Łosickiego, Mariannę Celińską Wiceprzewodniczącą Rady Miasta i Gminy Łosice.

Program edukacyjno-ekologiczny „W poszukiwanie ekoplanety” został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 15.000,00zł. W ramach otrzymanej dotacji zostały zakupione nagrody w konkursach oraz upominki dla każdego uczestnika programu.