Pomnik majora "Zenona"

2016-06-14 08:18

12 czerwca w Terlikowie odsłonięto pomnik poświęcony Stefanowi Wyrzykowskiemu, znanemu jako major "Zenon", urodzonemu w tej wsi. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana przez ks. biskupa emeryta Antoniego Pacyfika Dydycza, ks. Krzysztofa Janowica proboszcza parafii Chłopków oraz ks. Jana Wasilewskiego duszpasterza z Horoszek. Po Mszy ks. biskup poświęcił pomnik, a symbolicznego jego odsłonięcia dokonali członkowie rodziny mjr Zenona, w tym syn Zenon Wyrzykowski oraz współtowarzysze broni. Delegacje złożyły wieńce. W imieniu Samorządu Powiatu Łosickiego kwiaty złożyła p. Iwona Muder wicestarosta łosicki.

Pani Iwona Muder wicestarosta w swoim przemówieniu podkreśliła wartości jakie w czasach majora „Zenona” przyświecały każdemu podejmowanemu działaniu Bóg, Honor, Ojczyzna.

W uroczystości udział wzięły: poczty sztandarowe jednostek OSP z gminy Sarnaki, młodzieży szkolnej, delegacja z Zespołu Placówek Oświatowych im. Żołnierzy majora Zenona w Leśnej Podlaskiej, Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji oraz zaproszeni goście.