Poloneza czas zacząć – studniówka uczniów I LO w Łosicach

2015-01-27 14:47

Przyszli maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Łosicach swoją studniówkę zorganizowali 17 stycznia br. Na balu bawił się z licealistami starosta łosicki Czesław Giziński, wicestarosta łosicki Iwona Muder oraz przewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kasprowicz. Zabawę otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Węgrzyniak. W oficjalnych wystąpieniach życzono uczniom przede wszystkim pomyślności na maturach, ale – z uwagi na atmosferę i charakter balu – skupiono się głównie na dobrej zabawie.

Starosta łosicki Czesław Giziński skierował do zebranych następujące słowa:

Przewielebni księża, drodzy pedagodzy, drodzy przyszli absolwenci, szanowna dyrekcjo i rodzice.

Dzisiaj zebraliśmy się wszyscy na uroczystości szkolnej, na której wrażamy swoją wielką radość z okazji zbliżających się egzaminów dojrzałości dla naszej młodzieży. Uzyskanie świadectwa maturalnego niesie wiele wyzwań charakterystycznych dla wieku dorosłego. Świadectwo maturalne otwiera furtkę do dalszego wyższego kształcenia w bardzo różnych kierunkach. Będziecie tworzyć w przyszłości, naszą polską inteligencję, i na Was będzie spoczywać odpowiedzialność, aby Polska była krajem silnym, dobrze zarządzanym, gwarantującym dobrobyt swoim obywatelom. Wasza działalność odbywać się będzie w Zjednoczonej Europie o poszerzonej konkurencji, którą trzeba będzie wygrać dla Polski.
W imieniu organu założycielskiego życzę wszystkim przyszłym absolwentom, najlepszych wyników na maturze oraz skutecznego budowania swojej życiowej kariery. Pamięć o wychowawcach i wspomnienie o szkole niech zawsze będzie dla Was podporą w rozwiązywaniu życiowych problemów.

Serdecznie dziękuję duchowieństwu za kształtowanie osobowości chrześcijańskiej naszej młodzieży. Na Polsce spoczywa obowiązek zachowania pielęgnacji korzeni chrześcijańskich we wschodniej części Zjednoczonej Europy.

Szanowni Nauczyciele i Pedagodzy,

Patrząc dzisiaj na zgromadzoną tutaj młodzież i zbliżające się matury możecie poczuć się naprawdę dowartościowani. Życzę Wam, jak najlepszych pomysłów w oświacie, abyście byli dumni ze swoich wychowanków w przyszłości.

Szanowni Rodzicie,

Jesteście również odpowiedzialni za swój udział i rodzicielski wkład w proces kształcenia. Dzisiejsza uroczystość jest powodem do dumy z Waszej strony i podziękowaniem za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodzieży. Życzę Wam wytrwałości we wspieraniu Waszych synów i córek w procesie dalszego kształcenia w życiu dorosłym.

Z okazji tej studniówki chcę zapewnić Was wszystkich, że będziemy zawsze zabiegać o utrzymanie elitarnego charakteru tej szkoły. Przy tej okazji dziękuję dyrekcji za kierowanie placówką i bardzo dobre wyniki nauczania.

Życzę zgromadzonej młodzieży szampańskiej zabawy, niezapomnianych wrażeń, aby ten dzisiejszy wieczór przywracał zawsze motywy działania i budził nadzieję w najtrudniejszych chwilach.

Szczęść Boże