Podsumowanie konkursu plastycznego ph.: 25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni

2017-06-07 09:43

29 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach odbyło się podsumowanie eliminacji powiatowych XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Konkurs ma na celu zainteresowanie problemem co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

W konkursie plastycznym na terenie powiatu łosickiego uczestniczyło 12 szkół podstawowych, 3 gimnazjów i 1 ośrodek szkolno-wychowawczy z terenu gmin powiatu. Łącznie nadesłano 185 prac konkursowych.

Dyplomy i nagrody autorom najlepszych prac oraz podziękowania nauczycielom przygotowujący uczniów do konkursu wręczyli: Sylwia Ospiuk Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łosickiego, bryg. Sławomir Zaniuk Komendant Powiatowy PSP oraz Roman Kasprowicz podinsp. ds. obronnych, OC i ZK.

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach zafundowała atrakcję uczestnikom eliminacji powiatowych – kurs pierwszej pomocy, zwiedzanie jednostki, zapoznanie się z sprzętem ratowniczym oraz ćwiczenia na torze przeszkód dla MDP.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi nagród w konkursie firmie Krynica Vitamin S.A. Zakład produkcyjny w Dziadkowskich-Folwark.

Fot. P.Bahniuk