Znaleziono pocisk w Niemojkach

2016-05-18 14:05

17 maja 2016 r. podczas prac polowych w uprawie porzeczki w miejscowości Niemojki został znaleziony przedmiot wybuchowy i niebezpieczny, pochodzenia wojskowego.

O zdarzeniu właściciel plantacji powiadomił telefonicznie Dyżurnego KP Policji w Łosicach.

Niezwłocznie do miejsca znalezienia niebezpiecznego przedmiotu udał się patrol policji z KP Policji w Łosicach oraz Podinspektor ds. obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Łosicach z aparaturą do wykrywania przedmiotów metalowych w ziemi.

Podczas oględzin przedmiotu stwierdzono, że jest to: pocisk artyleryjski  7,5 cm dł. około 270  mm uzbrojony w zapalnik (zapalnik mocno skorodowany).

Miejsce znalezienia pocisków zostało zabezpieczone przed osobami postronnymi przez patrol prewencji z KP Policji w Łosicach do czasu przyjazdu 17 Patrolu Rozminowania z 1 Brygady Pancernej w Wesołej.

Pocisk w dniu 18.05.2016 r. zostanie przetransportowany specjalistycznym pojazdem do przewozu materiałów wybuchowych typu „Topola-S” na teren poligonu wojskowego 1 Brygady Pancernej w Wesołej i tam zostanie zdetonowany.