PIKNIK NAUKOWY „POŻEGNANIE LATA „ Z GAZ- SYSTEM.

2010-09-20 07:33

Opis projektu

Dnia 19.09.2010 roku przy Zespole Szkół w Sarnakach odbył się

PIKNIK NAUKOWY „POŻEGNANIE LATA „ Z GAZ- SYSTEM.

Opis projektu

Piknik naukowy organizowany przez GOK w Sarnakach z udziałem GAZ-SYSTEM, jako sponsora głównego, dla dzieci ze szkól w gminie Sarnaki z uwzględnieniem zagadnień ciśnieniowych, gazowych w powiązaniu z ekologią, prowadzony przez Centrum Naukowe Kopernik.

Pierwsza część imprezy przeznaczona była dla dzieci. Występy artystyczne rozpoczął zespół wokalny z GOK Sarnaki oraz zespół „Bananas Band", który przedstawił wiele atrakcyjnych zabaw i występów cyrkowych.

Dzieci uczestniczyły w konkursach plastycznych, turnieju szachowym, zabawach rekreacyjno-sportowych zorganizowanych przez Zespół Szkól w Sarnakach.

Piknikowi towarzyszyły  3 pokazy naukowe „Niskie temperatury" przygotowane przez CNK , oraz wystawa naukowa „EKSPERYMENTUJ!  ,zorganizowana na hali sportowej.

Druga część pikniku przyciągnęła liczną grupę młodzieży , gdy na scenie pojawiły się zespoły rockowe  Code-X z Sarnak,  H'ICE I z Platerowa i  The Fraiz z Białorusi.

Na zakończenie pikniku wystąpił zespól disco-polo  SERVIS.

Patronat prasowy nad imprezą sprawował Tygodnik Siedlecki oraz Głos Siemiatycz.

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach składa serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji pikniku OSP w Sarnakach i Chlebczyna oraz za wsparcie finansowe Rejonowemu Związkowi Spółek Wodnych w Siemiatyczach.

W Turnieju szachowym startowało 25 osób

Kategorie:

GIMNAZJUM I SZKOŁY SREDNIE

I miejsce Jakimiuk Jakub

SZKOŁY PODSTAWOWE

KL I-III

I miejsce / Dz./ Paulina Wawryniuk

I  miejsce  /Chł./ Adrian Wudarski

KL. IV-VI

I miejsce /Dz./  Kużmicz Patrycia

II miejsce  /Dz.. Edyta Kołodziejczuk

I miejsce /Chł./ Lewicki Daniel

W zabawach rekreacyjno-sportowych uczestniczyło 50 osób. Każdy otrzymał słodką nagrodę.

Dzieci brały udział w następujących konkurencjach:

- siłacze, wyścig kangurów, rozwieszanie prania, wślizgi, tarcza, slalom z jajkiem na łyżce, kręcenie kołem hula-hop.

Konkurs plastyczny „Wakacje moich marzeń" uczestniczyło 22 uczniów.

Klasy I-III

I - Paulina Golwiej

II- Martyna Sawczuk

III- Erwin Kasprzak

Klasy IV-VI

I - Edyta Kołodziejczuk

II - Magdalena Guberska

III- Daria Naumiuk

Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia. Należy podkreślić, że zarówno w konkurencjach sportowych jak i w konkursach plastycznych brała udział 28 osobowa grupa dzieci z Domu Dziecka z Komarna.

W sobotę odbył się turniej piłki siatkowej mężczyzn:

I - Sarnaki

II -OKK Eureka Biała Podlaska