Pieczarkalia 2015

2015-06-22 08:01

18-19 czerwca br. w Siedlcach odbyło się XV Łosickie Święto Pieczarki „Pieczarkalia 2015”, które gościło 68 wystawców związanych z pieczarkarstwem.

Tegoroczne Święto, pokazało polską branżę pieczarkarską, a szczególnie znaczenie regionu siedlecko-łosickiego, jako niekwestionowanego, europejskiego lidera.

W uroczystym otwarciu "Pieczarkami 2015" udział wzięli: Krzysztof Borkowski Poseł na Sejm RP, Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce, Czesław Giziński Starosta Łosicki, Iwona Muder Wicestarosta Łosicki, Mariusz Kucewicz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Dariusz Stopa Starosta Siedlecki, Henryk Brodowski Wójt Gminy Siedlce, prezes firmy Wokas - głównego organizatora targów - Tomasz Domagalski. List od Marka Sawickiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odczytał Radosław Grzegorczyk z-ca Dyrektora ds. produktów ogrodniczych, spółdzielczości rolniczej i grup producentów rolnych, informacji i statystyki rolnej oraz wyrobów winiarskich, napojów spirytusowych i rejestracji producentów wyrobów akcyzowych.

W czasie targów odbył się pokaz kulinarny gwiazdy polskiej kuchni Marcina Budynka oraz uznanego hiszpańskiego kucharza – amatora Jorge Calvo oraz IV Branżowy Turniej Piłki Nożnej „PIECZARKALIA CUP”. Tegoroczne panele szkoleniowe poświęcone były wpływom rosyjskiego embarga na handel zagraniczny i krajowy rynek owocowo-warzywny, wpływom klimatu na jakość pieczarki i oszczędność energii, panel dyskusyjny dotyczył tematu „Urosły i co dalej”. Targi zakończy wręczenie dorocznych nagród „Pieczary 2015” i „Superpieczary.”