Pieczarkalia 2012

2012-09-25 11:21

XII Łosickie Święto Pieczarki w dniach 20-21 września 2012r. gościło wielu wystawców związanych z pieczarkarstwem. Jest to największa tego typu impreza w kraju, która w tym roku odbyła się w Siedlcach.

Tegoroczne Święto, pokazało polską branżę pieczarkarską, a szczególnie znaczenie regionu siedlecko-łosickiego, jako niekwestionowanego, europejskiego lidera.

W uroczystym otwarciu "Pieczarkali" udział wzięli: poseł Krzysztof Borkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Orzełowska, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, starosta łosicki Czesław Giziński, wójt gminy Siedlce Mirosław Bieniek, prezes firmy Wokas - głównego organizatora targów - Tomasz Domagalski.

W czasie targów oprócz stoisk promocyjnych można było posmakować specjałów z pieczarki w ramach III Festiwalu Kulinarnego „Smak Pieczarki”. Odbyły się również panele szkoleniowe oraz pierwszy branżowy turniej piłki nożnej. Targi zakończy wręczenie dorocznych nagród „Pieczary” i „Superpieczary.”

GALERIA ZDJĘĆ: