Otwarcie nowej siedziby Starostwa

2010-11-02 10:46

W piątek
29 października odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Łosicach, Centrum Aktywizacji Zawodowej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Budynek ten wybudowany był na przychodnię lekarską na początku lat siedemdziesiątych. Po opracowaniu planu restrukturyzacji szpitala łosickiego okazał się zbyt kosztowny w utrzymaniu, przekazany został dla Powiatu Łosickiego. W 2009 roku decyzją Zarządu Powiatu i Rady Powiatu podjęta została decyzja o przeznaczeniu budynku na cele administracyjne, ze względu na bardzo trudna sytuacje lokalną Powiatowego Urzędu Pracy, jak również konieczności przeniesienia ARiMR z budynku bursy szkolnej, ponieważ te pomieszczenia potrzebne były polepszeniu funkcjonowania szkoły specjalnej.

Starosta Łosicki w swoim przemówieniu podkreślił: Uroczystość otwarcia Powiatowego Centrum Administracyjnego w Łosicach jest przywróceniem rangi i godności powiatowi łosickiemu, jest wyrazem solidarności samorządowej w rozwiązywaniu trudnych problemów.