Otwarcie zmodernizowanego zalewu łosickiego

2015-09-01 13:21

28 sierpnia br. odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego Zalewu Łosickiego.

W ramach zadania: Zagospodarowanie otoczenia Zalewu Łosickiego, jako miejsca rekreacji i pobytu turystów odwiedzających subregion nadbużański - 2014 wykonano wokół zalewu chodnik wraz z oświetleniem, zamontowano basen rekreacyjny, pomost pływający, zakupiono 10 kajaków, 5 urządzeń siłowni zewnętrznej, 10 rowerów, uruchomiono stronę internetową zalew.losice.pl.

W otwarciu uczestniczyli Krzysztof Borkowski Poseł na Sejm RP, Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele samorządu powiatowego reprezentowanego przez Zarząd Powiatu Łosickiego i radnych powiatowych, samorządu gminnego oraz zaproszeni goście.

Po przemówieniach wikariusz parafii pw. św. Zygmunta ks. Andrzej Ciok poświęcił obiekt, a Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mariusz Kucewicz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice symbolicznie otworzyli obiekt. Iwona Muder Wicestarosta Łosicki i Paweł Bahniuk pracownik starostwa z tej okazji na ręce burmistrza wręczyli gadżety ułatwiające bezpieczne pływanie.

Tego dnia nad zalewem przygotowano wiele atrakcji: konkurs na najładniejszy zamek z piasku, pokazy ratownictwa wodnego przez Państwową Straż Pożarną w Łosicach, która później zabierała najmłodszych na rejs motorówką po zalewie. Z Markiem Twardowskim jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego kajakarstwa można było popływać kajakiem po łosickim zalewie. Wieczorem odbyła się projekcja kina plenerowego oraz  beach party.