Otwarcie wyremontowanej drogi w Juniewiczach

2015-04-29 12:02

27 kwietnia br. samorządowcy z powiatu łosickiego i goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, tym samym oficjalnie otwierając zmodernizowaną drogę powiatową nr 2035W w miejscowości Juniewicze w Gminie Huszlew. Modernizacja drogi była możliwa dzięki środkom pozyskanym z dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Wydarzenie, jakim było otwarcie drogi połączono ze zwiedzaniem znajdującego się na terenie Gminy Huszlew w miejscowości Dziadkowskie zakładu produkującego napoje energetyzujące. Delegacji została krótko przedstawiona historia dynamicznie rozwijanego się zakładu oraz linia produkcyjna.

27 kwietnia do Dziadowskich i Juniewicz przybyła m.in. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Starosta Łosicki Czesław Giziński, Wicestarosta Łosicki Iwona Muder, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łosickiego Sylwia Osipiuk, radni Powiatu Łosickiego i gminy Huszlew, Wójt Gminy Huszlew Stanisław Stefaniuk oraz proboszcz parafii Huszlew ks. Józef Sobotka, który poświęcił zmodernizowaną drogę powiatową.