Otwarcie Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur

2015-09-29 09:28

Dnia 25 września 2015 roku w Łosicach odbyło się uroczyste otwarcie Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur.

Wikariusz parafii pw. Św. Zygmunta ks. Andrzej Ciok poświęcił nowy obiekt. Następnie głos zabrali gospodarze oraz zaproszeni goście, po czym dokonano symbolicznego otwarcia obiektu przecinając wstęgę.

Pan Tomasz Dobrowolski przybliżył bogatą historię najstarszego budynku w mieście, który pełnił różne funkcje tj.: klasztor, szpital czy browar. Całość otwarcia uświetniły występy ludowych zespołów z Polski i Ukrainy.

W wyremontowanym budynku znajdują się dwie duże sale, zaplecze gastronomiczne i pokoje gościnne, a także ma swoją siedzibę Infocentrum.

W wydarzeniu uczestniczyli partnerzy projektu z ukraińskiego miasta Przemyślany na czele z burmistrzem Aleksandrem Zozula, Janina Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Dariusz Napiórkowski Dyrektor Delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, przedstawiciele stowarzyszeń i przedsiębiorców oraz Łosiczanie, powiat łosicki reprezentował Czesław Giziński starosta łosicki, Iwona Muder wicestarosta łosicki oraz Radni Rady Powiatu.