Olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym w Rudniku

2017-04-25 14:06

20 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Rudniku odbyła się Olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości oraz  konkurs kulinarny „Najlepsza potrawa z jaj” zorganizowane przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łosicach.

Do testu z wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości składającego się z 40 pytań przystąpiło 33 uczestników z terenu gminy Łosice. Po sprawdzeniu testów przez jury w składzie: Bożena Niedzielak wicestarosta powiatu łosickiego, Mariusz Kucewicz burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Romuald Piotruk prezes BS w Łosicach oraz Barbara Bahniuk pracownik PZDR w Łosicach wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęła Anna Łajtar z Zakrza

II miejsce Krystyna Kicka z Rudnika

III miejsce Urszula Wierzbicka z Szańkowa

Spośród potraw przygotowanych do konkursu „Najlepsza potrawa z jaj” komisja w składzie: Bożena Niedzielak wicestarosta powiatu łosickiego, Mariusz Kucewicz burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Romuald Piotruk prezes BS w Łosicach, Jacek Stachowicz kierownik PT KRUS w Łosicach, Romuald Jóźwiaczuk przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Łosicach oraz Waldemar Kosieradzki właściciel firmy KORADEX przyznała miejsca:

I miejsce KGW w Rudniku za potrawę pn. jajo zapiekane z ciemnymi pieczarkami,

II miejsce KGW w Dzięciołach za potrawę pn. jaja zapiekane w szynce

III miejsce KGW w Łuzkach za potrawę pn. pasztet jajeczno – pieczarkowy.

Spotkanie uświetnił występ zespołu Zakrze Śpiewa.

Fot. D. Parafiańczuk

Tekst D. Parafiańczuk i M.R.