Olimpiada Wiedzy o Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii

2011-05-26 11:34

W dniu 26. 05. 2011 r. w Łosicach odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii. Organizatorem Olimpiady był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział w Siedlcach.

W Olimpiadzie wzięło udział 17 uczestniczek z terenu powiatu łosickiego. Uczestniczki Olimpiady rozwiązały specjalnie przygotowany test zawierający 49 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Podczas Olimpiady Panie nie tylko sprawdzały swoją wiedzę, ale również miały możliwość wysłuchania prezentacji Pani Henryki Borkowskiej na temat organizacji przyjęć.

Laureatki konkursu:

I  miejsce- BARBARA ZALIWSKA

II miejsce- TERESA NIEDŹWIEDZIUK

III miejsce- JOLANTA JUNCZYK

Dyplomy oraz nagrody w konkursie wręczali Pan Marek Niewęgłowski Kierownik Oddziału MODR w Siedlcach, Pani Grażyna Kasprowicz Przewodnicząca Rady Powiatu, Pani Henryka Borkowska MODR Odział Siedlce, Wiesława Malczewska MODR w Łosicach. Wszystkie uczestniczki konkursu z otrzymały drobne upominki z rąk Pana Mariana Rzedzickiego Kierownika Powiatowego Zespołu Doradców Rolnych w Łosicach.

Podczas Olimpiady można było również podziwiać oraz degustować potrawy regionalne przygotowane przez Panie z kół gospodyń wiejskich.

M.R.