Obchody Narodowego Świeta Niepodległości

2014-11-12 13:00

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. Św. Zygmunta Króla w Łosicach. Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona została przez ks. Andrzej Cioka, który w homilii poświęcił wiele miejsca najwyższym wartościom patriotycznym Polaków – Bóg, Honor, Ojczyzna.

Po mszy św. w uroczysty przemarszu przedstawiciele władz samorządowych, partii politycznych, służb mundurowych, kombatantów, szkół, stowarzyszeń, harcerstwa oraz poczty sztandarowe udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożyły wieńce.

Podczas wystąpień starosta łosicki Czesław Giziński, jak również burmistrz Miasta i Gminy Łosice podkreślali znaczenie historii Polski i współczesnego patriotyzmu. Głos zabrali również przedstawiciel partii politycznych.

Kolejna część obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w sali kinowej Łosickiego Domu Kultury. Część artystyczną obchodów przygotowali uczniowie I LO w Łosicach pod kierunkiem p. Joanny Tarasiuk oraz odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu laureatów II Powiatowego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Ostatnim punktem obchodów było złożenie przez Starostę Czesława Gizińskiego oraz Wicestarostę Mariusza Kucewicza wiązanki przy tablicy pamiątkowej doktora Wróblewskiego.