Obchody Narodowego Święta Niepodległości

2017-11-13 15:12

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Św. Zygmunta Króla w Łosicach, z  udziałem pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców. Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię ks. dr Zbigniew Sobolewski.

Po mszy św. w uroczystym przemarszu przedstawiciele władz samorządowych, partii politycznych, służb mundurowych, szkół, stowarzyszeń, instytucji, harcerstwa oraz poczty sztandarowe udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt dokonał poczet flagowy w składzie: dowódca pocztu flagowego – st. kpt. Jakub Kozak, flagowy – mł. asp. Paweł Rumik, asystujący – st. sek. Daniel Żek, orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łosicach odegrała hymn, po którym delegacje złożyły kwiaty przy pomniku, przy którym wartę pełnili harcerze z I Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Płomienie.

W sali kinowej Łosickiego Domu Kultury były przemówienia oraz odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu laureatów V Powiatowego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej oraz część artystyczna pt.: Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą przygotowana przez uczniów klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach pod kierunkiem p. Agnieszki Chmielewskiej i p. Marty Andrzejczuk.

Ostatnim punktem obchodów było złożenie wiązanki przy tablicy pamiątkowej doktora Wróblewskiego przez Przewodniczącą Rady Powiatu Grażynę Kasprowicz, Starostę Bożenę Niedzielak oraz Wicestarostę Karola Szymaniuka.