Narodowe Święto Niepodległości 2012

2012-11-13 09:46

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. Św. Zygmunta w Łosicach. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. Kanonik Michał Śliwowski. Po mszy św. w uroczystym przemarszu poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego by tam złożyć wieńce, a tym samym oddać cześć tym, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę.

Starosta Łosicki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice złożyli również wiązanki pod pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny.

Starosta Łosicki Czesław Giziński złożył wiązankę przy tablicy pamiątkowej doktora Wróblewskiego.

W sali kinowej Łosickiego Domu Kultury odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Łosicach oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru parafii Św. Trójcy w Łosicach pod dyrekcją Mirosława Odoszewskiego.