Najlepsze nalewki

2013-02-18 14:07

6 lutego 2013 r. w Nowej Kornicy odbył się Konkurs Specjały Kornickiej Spiżarni – Nalewki, celem, którego było poznawanie i rozpowszechnianie oryginalnych przepisów oraz popularyzowanie kuchni domowej jako atrakcji regionu. Konkurs ten został zorganizowany przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego przy współpracy z Urzędem Gminy w Starej Kornicy.

Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 17 nalewek. 10- osobowa komisja w składzie, której znaleźli się m.in. Dariusz Napiórkowski Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, wicestarosta Łosicki Mariusz Kucewicz oraz Wójt Gminy Stara Kornica Kazimierz Hawryluk, stanęła przed trudnym zadanie by wybrać najlepszą nalewkę.

Wybrano trzy najlepsze nalewki:

I miejsce – Bzowa Pigwówka – Stare Szpaki

II miejsce – Jałowcówka – KGW w Rudce

III – Nalewka z kwiatu bzu z arcydzięglem – Stowarzyszenie KREDA ze Starej Kornicy

Uczniowie z miejscowej szkoły przygotowane przez Panią Barbarę Maciejuk oraz zespół Marysieńki ze Starych Szpaków uświetniły swoim występem konkurs.