Najaktywniejsze sołectwo - edycja 2012

2012-05-08 11:58

Wojewoda Mazowiecki wspólnie z Województwem Mazowieckim, Związkiem Stowarzyszeń Mazowiecki Leader, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie oraz Gazetą Sołecką, mam przyjemność ogłosić konkurs na najaktywniejsze sołectwo.

Wójtowie, Burmistrzowie, Prezydenci Miast, Starostowie,

mija rok od wyborów sołtysów i pracy jednostek pomocniczych samorządów w kolejnej kadencji. Często z perspektywy dużych miast zapomina się o roli sołectw i o sołtysie, który to zazwyczaj jest liderem tej naszej najmniejszej społeczności.

Z myślą o tych, którzy tak wiele robią, a tak rzadko jest to doceniane, wspólnie z Województwem Mazowieckim, Związkiem Stowarzyszeń Mazowiecki Leader, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie oraz Gazetą Sołecką, mam przyjemność ogłosić konkurs na najaktywniejsze sołectwo.

Konkurs to okazja do promocji ciekawych inicjatyw w społeczności wiejskiej. Podczas oceny projektu będzie brany pod uwagę m.in. jego wpływ na integrację społeczności lokalnej, zasięg oraz innowacyjność przedsięwzięcia. Istotne będzie również podjęcie uchwał o utworzeniu funduszu sołeckiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.mazowieckie.pl lub można je uzyskać pod numerem telefonu 22 659 69 80 lub 22 695 62 16 lub ngo@mazowieckie.pl.