Minister Henryk Kowalczyk w Huszlewie

2016-09-01 07:49

30 sierpnia br. o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Huszlewie odbyło się spotkanie Ministra Henryka Kowalczyka (członka Rady Ministrów, przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów) z hodowcami trzody chlewnej z terenu powiatu łosickiego, było ono efektem wizyty w dniu 25 sierpnia br. delegacji z terenu powiatu podczas, której przedstawiono postulaty rolników.

W trakcie spotkania Minister przedstawił ustalenia dotyczące pomocy w związku z wystąpieniem ogniska Afrykańskiego Pomoru Świń na terenie powiatu łosickiego. Przekazał informacje, iż trwają końcowe rozmowy z przetwórcami dotyczące skupu interwencyjnego (w poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu z przetwórcami). Najprawdopodobniej żywiec będzie odbierany przez 3 zakłady, ale dokładne informacje zostaną podane w najbliższy czasie. Jednakże Pan Minister zasugerował, że prawdopodobnie jednym z zakładów odbierającym żywiec będą Zakłady Mięsne z Sokołowa Podlaskiego. Zostaną na ten cel również uruchomione środki z Agencji Rezerw Materiałowych.