Mazowsze w sercu Niepodległej

2018-08-10 12:47

Cykl zagości 23 sierpnia (czwartek) w Łosicach w Łosickim Domu Kultury o godz. 18.00. W programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich. Wstęp wolny!

Koncert w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego, aktora filmowego i teatralnego, który jednocześnie poprowadzi wydarzenie. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz. W koncercie wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Towarzyszyć im będzie Zespół Muzyczny. Ilość koncertów symbolizuje 20 lat samorządu województwa w obecnym jego kształcie administracyjnym, zaś godzina 18, inspirowana jest datą odzyskania niepodległości i jej setnym jubileuszem – 1918 – 2018.

Na premierowe wykonania zapraszamy już 23 sierpnia do Łosic.

20 koncertów i 20 różnych lokalizacji! Liczymy na Państwa obecność!

Cykl koncertów pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, koncert w Łosicach pod patronatem Starosty Łosickiego.

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie.

źródło: materiały promocyjne