Łosickie Kolędowanie

2017-01-13 13:10

W piątkowy wieczór 6 stycznia w święto Trzech Króli w Kościele parafialnym Trójcy Świętej w Łosicach odbył się doroczny koncert ph. "Łosickie Kolędowanie".

Licznie zgromadzona publiczność (mimo siarczystego mrozu) mogła wysłuchać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu: Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, zespołu „Zakrze śpiewa”; Małych Aniołków Trójcy Świętej; duetu Katarzyna Adamowicz & Konrad Górzyński oraz chóru parafialnego „Adoramus” pod dyrekcją Mirosława Odoszewskiego z towarzyszeniem zespołu muzyków: Janusz Smyk (flet poprzeczny, saksofon sopranowy), Paweł Odoszewski (instrumenty klawiszowe), Andrzej Maleńczuk (gitara), Marek Matwiejczyk (gitara basowa), Leszek Leduchowski (gitara), Janusz Maleńczuk (instrumenty perkusyjne), Piotr Odoszewski (skrzypce) oraz Piotr Stachowicz (akordeon).

Koncert ubogacony był słowem ks. Pawła Paszkiewicza.

Scenariusz i reżyseria Mirosław Odoszewski.

Organizatorzy koncertu: Parafia Trójcy Świętej w Łosicach, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, Starosta Powiatu Łosickiego Czesław Giziński, Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury oraz Łosicki Dom Kultury.

Tekst i foto: ŁDK