Łosice na niebiesko – kwiecień miesiącem autyzmu

2018-04-09 08:22

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Nauczyciele i wychowawcy z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łosicach zorganizowali 6 kwietnia happening pn. Łosice na niebiesko. Ulicami Łosic przeszedł niebieski korowód uczniów placówek edukacyjnych. Finał wydarzenia miał miejsce nad łosickim zalewem, gdzie wypuszczono baloniki „prosto do nieba” tym samym dając wyraz swojej solidarność z grupą osób dotkniętych problemem autyzmu.

W akcję włączyli się również, starosta powiatu łosickiego - Bożena Niedzielak oraz burmistrz Miasta i Gminy Łosice - Mariusz Kucewicz.