Konkurs umiejętności jazdy na łyżwach

2015-02-03 09:29

1 lutego br. na lodowisku „Biały Orlik” przy Zespole Szkół Nr 1 w Łosicach odbył się „Konkurs umiejętności jazdy na łyżwach”.

Animatorzy Białego Orlika Mateusz Stasiuk, Paweł Muder i Andrzej Podstawski przygotowali tor przeszkód, jaki mieli pokonać zawodnicy. Łyżwiarze mogli się wykazać swoimi umiejętnościami w dwuminutowym programie jazdy dowolnej. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 p. Małgorzata Węgrzyniak, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice p. Mariusz Kucewicz oraz Starostwo Powiatowe w Łosicach objęli patronat nad konkursem. Zawody odbyły się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie i open dla dorosłych.

W kategorii szkoły podstawowe walczyło 9 zawodniczek i 7 zawodników.

Młodziczki
I miejsce zajęła Tosia Bolesta SP Nr 1 w Łosicach

II miejsce Gabriela Muder SP Nr 1 w Łosicach

III miejsce Kamila Zdzichowska SP Nr 1 w Łosicach

Pozostałe uczestniczki zawodów również wykazały się wysokim poziomem umiejętności łyżwiarskich. Są to Maja Mazuruk, Jagoda Gałecka, Kamila Popławska, Zuzanna Chalimoniuk, Oliwia Zdzichowska, Julia Wyczółkowska

Młodzicy
I miejsce Andrzej Celiński SP Nr1 w Łosicach

II miejsce Jakub Podlipniak SP Nr 1

III miejsce Maksymilian Szymaniuk SP Nr 1

Pozostali zawodnicy to: Bartosz Hodun, Mikołaj Muszyński, Grzegorz Zienkiewicz, Mateusz Sergiej.

W kategorii gimnazja i szkoły średnie walczyło 5 zawodników.

Juniorzy
I miejsce Karol Izdebski Gimnazjum Nr 1 w Łosicach

II miejsce Maciej Ciulak Gimnazjum Nr 1 w Łosicach

III miejsce Maciej Ługowski Liceum

Pozostali uczestnicy to: Jakub Olędzki, Kamil Chwedoruk.

W kategorii open walczyło dwóch zawodników

I miejsce Piotr Kamieński

II miejsce Sławomir Celiński

Puchary i kije do hokeja wręczyli zwycięzcom p. Małgorzata Węgrzyniak Dyrektor ZS Nr 1 oraz p. Mariusz Kucewicz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice. Najmłodszym zawodnikiem, którego również nagrodzono pucharem był Mateusz Sergiej z klasy II SP Nr 1 w Łosicach.

Jury oceniające umiejętności zawodników było pod wrażeniem jazdy dzieci, a szczególnie chłopców z gimnazjum i liceum. Z kolejnym sezonem łyżwiarskim wzrasta poziom umiejętności jazdy na łyżwach i zaczynają jeździć coraz młodsze dzieci. Czterolatki to już codzienny widok na lodowisku. Planowany jest zakup przez panią dyrektor Zespołu  Szkół pingwinka do nauki jazdy na łyżwach.

Animatorzy Białego Orlika