Konkurs na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych

2013-05-16 11:40

W imieniu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych pragnę zaprosić Państwa do współpracy przy informowaniu o VIII Edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie LODOŁAMACZE 2013.

LODOŁAMACZE,  to kampania na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Ósma Edycja Konkursu pod patronatem Małżonki Prezydenta RP, Anny Komorowskiej, ruszyła 16 kwietnia 2013 r.

Konkurs organizowany jest corocznie, począwszy od 2006 roku. Jego ideą jest  wyróżnianie pracodawców, a także promowanie osób i instytucji działających na rzecz aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Chętni do wzięcia udziału w Konkursie mogą pobrać formularze zgłoszeniowe ze strony http://www.lodolamacze.info.pli przesłać do dnia 31 lipca 2013 r.

Pragnę podkreślić, że udział Państwa, w działaniach informacyjnych i promocyjnych Konkursu, podniósłby z pewnością rangę tego wydarzenia. Będzie to również sygnał dla ubiegających się o statuetkę Lodołamacza, że kwestia zatrudniania osób niepełnosprawnych jest bardzo ważna dla ich władz lokalnych.

Jednocześnie jest to szansa na promocję i wzmocnienie wizerunku Regionu, którego jesteście Państwo przedstawicielami.  Kontrahenci i inwestorzy zwracają bowiem coraz częściej uwagę na podłoże społeczne swoich inwestycji, a tym samym chętniej sięgają po usługi podmiotów, które włączają się w rozwiązywanie problemów społecznych.

Zwracamy się zatem z prośbą o zamieszczenie na Państwa stronie internetowej oraz w miejscu widocznym dla interesantów zaproszenia do udziału w konkursie. Cennym byłoby dla nas również, gdyby zwrócili się Państwo bezpośrednio do firm i instytucji działających w regionie z informacją o Konkursie LODOŁAMACZE 2013.  Zaproszenie do Konkursu przesyłamy w załączeniu.

Zdając sobie sprawę, że przed nami wiele do zrobienia, będziemy wdzięczni za to wsparcie. Dzięki niemu, podobnie jak w latach ubiegłych, łatwiej będzie można przełamywać lody obojętności, niechęci i niezrozumienia, dając szansę osobom niepełnosprawnym na normalne życie w naszym społeczeństwie.